Psycholog dziecięcy to osoba, która pracuje w gabinecie z dziećmi oraz młodzieżą pomagając im przebrnąć przez ich aktualne trudności. Młodzi Pacjenci również odnajdą swoje miejsce w Poradni Teraply.pl w Katowicach. Podczas wizyt ze Specjalistami w pierwszej kolejności rozmawiamy z rodzicami lub opiekunami prawnymi Pacjenta. Jest to dla nas istotne, aby poznać perspektywę zgłaszanego problemu ze strony osoby dorosłej. W następnej kolejności pracujemy z dzieckiem dostosowując różne techniki rozmów adekwatnie do wieku Pacjenta.

W jakich problemach pomaga psycholog dziecięcy?

Każde zachowanie, które budzi w rodzicu niepokój, powinno być omówione ze specjalistą. Dzieci i młodzież przechodzą przez różne fazy rozwoju życiowego. Są to momenty pełne radosnych chwil, które wnoszą wiele dobrego na każdym etapie. Zdarzają się jednak pewne trudności związane z poszczególnymi fazami rozwojowymi. Jakie zachowania dziecka powinny skłonić do wizyty u psychologa dziecięcego? Są to między innymi:

  • izolowanie się dziecka,
  • utrata chęci do rozmów i wspólnych aktywności,
  • zamknięcie się w sobie,
  • agresja,
  • problemy w nauce,
  • brak trwałych relacji z rówieśnikami.
psycholog dziecięcy

Gdy moje dziecko nie chce iść do psychologa dziecięcego

Dobro dziecka stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego nie jesteśmy zwolennikami tego, aby zmuszać kogokolwiek do przychodzenia na wizytę. Czasami dziecko z powodu niewiedzy i niepewności boi się wizyt u specjalisty. Jest to zupełnie normalny objaw, który nie musi wzbudzać niepokoju. W takiej sytuacji proponujemy spotkania tylko dla rodziców dziecka, które również stanowią ogromną wartość. Stawiamy na psychoedukację oraz naukę na temat potrzeb dziecka, jego prawidłowego wychowania oraz budowania relacji pełnej zaufania i miłości.

Sprawdź, z kim możesz spotkać się na konsultacji w Poradni Teraply.pl!