member

Izabela Dubiel

Psycholog, doktorantka Uniwersytetu Śląskiego

trudności rozwojowe u dzieci ● bóle w ciele (dolegliwości somatyczne) konflikty rodzinne lęk społeczny ● konsultacje dla rodziców ● trudności w szkole ● utrudniony kontakt z dzieckiem ● agresja wobec rówieśników

Jestem psycholożką, absolwentką i doktorantką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.  Pracuję zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi od 5 roku życia i ich rodzicami oraz młodzieżą.

Trudności, w jakich pomagam moim pacjentom są związane z codziennym funkcjonowaniem. Bywa ono utrudnione przez napotykane problemy – zarówno w sferze osobowości, emocji jak i otoczenia. W pracy z pacjentami stawiam na relacyjność – oznacza to, że każdego traktuję z równością, mając na uwadze emocje, jakie towarzyszą podczas spotkania z psychologiem. Często nie są to łatwe emocje, dlatego możesz spodziewać się z mojej strony pełnego zaufania, szacunku i zrozumienia. Zdaję sobie sprawę z tego, jak bardzo relacje wpływają na nasze myśli, uczucia i zachowania.

W codziennej pracy korzystam z technik terapii poznawczo-behawioralnej, podejścia ACT oraz terapii transdiagnostycznej. Oznacza to, że zwracam uwagę na to, czy u pacjenta występują negatywne schematy myślowe lub trudności w radzeniu sobie czy też z regulacją emocji. Pozwala to na dostosowanie odpowiednich oddziaływań terapeutycznych, aby pacjent już na początku procesu leczenia zauważył pozytywne efekty i wyciszenie objawów.

Pomogę Ci poprawić jakość Twojego życia i codzienne funkcjonowanie. Wiem, jak duży wpływ może wywierać na nas otoczenie. Jeśli okaże się, że jest ono dla Ciebie szkodliwe, to wskażę Ci drogę do tego, jak sobie z nim radzić. Techniki poznawczo-behawioralne, które stosuję w pracy mają na celu pomóc Ci w zrozumieniu myśli i uczuć, jakie Ci towarzyszą. Ułatwię Ci odnaleźć własne zasoby i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Poprzez rozwój asertywności i problem-solvingu nauczę Cię, jak prowadzić życie według własnych potrzeb i założeń.

przyjmuję osoby dorosłe, dzieci od 5 roku życia, młodzież, rodziców

umów wizytę telefonicznie 507 052 899

adres: Katowice ul. Andrzeja 29/8a

przyjmuje w poniedziałki i wtorki

więcej o mnie

Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w Dziennym Oddziale  Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży, poradniach psychologiczno-pedagogicznych,  przedszkolach czy w Domu Samotnej Matki. Współpracuję również z placówkami wsparcia  dziennego oraz prowadzę treningi umiejętności społecznych w grupach dzieci do 12 roku życia. Prowadziłam grupy warsztatowe dla dzieci oraz rodziców z zakresu żywienia i  profilaktyki otyłości, opierając się na metodach terapii poznawczo-behawioralnej. Wciąż szkolę się i zdobywam doświadczenie w trakcie szkoleń. Jestem autorką wystąpień na  konferencjach naukowych. W ramach działalności naukowej zajmuję się głównie tematyką psychosomatyki i somatopsychologii. Prowadziłam projekty dotyczące między innymi funkcjonowania osób chorych na celiakię czy nieswoiste zapalenia jelit. Zależy mi na tym, by uzupełniać pracę gabinetową pracą naukową. 

Pracuję pod stałym nadzorem superwizora konsultując swoją pracę gabinetową z pacjentami. Zapraszam na konsultacje stacjonarnie w Poradni Teraply.pl ul. Andrzeja 29/9a w Katowicach oraz online.