member

Mateusz Spyra

Psycholog, Terapeuta TSR

● zaburzenia nastroju ● depresja ● nerwica lękowa ● trauma ● problemy w relacjach kryzys sytuacyjny ● trudności w komunikacji z ludźmi ● toksyczne relacje ● dyskryminacja ● lęk społeczny

Jestem psychologiem pracującym z młodzieżą i osobami dorosłymi. Wspieram, podchodzę z empatią, zrozumieniem i bez oceniania. Daję przestrzeń do wyrażania siebie, ponieważ wiem, że każdy człowiek ma sobie coś wyjątkowego.

W podejściu terapeutycznym skoncentrowanym na rozwiązaniu największą uwagę skupiam na tym, aby relatywnie szybko pomóc moim pacjentom, którzy doświadczają trudności życiowych. Kieruję uwagę swoją oraz pacjenta na przyszłość oraz posiadane zasoby. Podstawą mojej pracy jest dialog i orientacja na cele. Oznacza to, że podczas terapii ze mną pomogę Ci zdefiniować Twoje cele i wspierać Cię w osiąganiu ich, ponieważ będą one realne do osiągnięcia. Możesz spotkać się z takimi pytaniami, jak: co możesz zrobić, aby poprawić sytuację? jak widzisz swoją przyszłość? czego potrzebujesz, by osiągnąć zamierzone cele?

Pracuję z pacjentami, którzy zgłaszają trudności w wielu różnych obszarach życia, takich jak relacje rodzinne, problemy emocjonalne, trudności napotykane w pracy. Integrując podejścia terapeutyczne dostosowuje je do potrzeb pacjentów. Innymi słowy – nie musisz obawiać się braku zrozumienia, porad których nie wdrożysz w życie lub krytyki i oceny. Indywidualnie podchodzę do każdego problemu i jego doświadczeń, wiedząc że przeszłość mocno kształtuje to, jakimi ludźmi jesteśmy.

przyjmuję osoby dorosłe i młodzież

umów wizytę telefonicznie 507 052 899

adres: Katowice ul. Andrzeja 29/8a

przyjmuje we wtorki i czwartki

więcej o mnie

Ukończyłem psychologię o specjalności psychologia kliniczna dorosłego człowieka na Uniwersytecie SWPS. Jestem psychoterapeutą w trakcie szkolenia w nurcie TSR (terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach). 

Doświadczenie zawodowe zdobyłem m.in. w Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii, w kontakcie z młodymi dorosłymi i osobami dorosłymi, co pozwoliło mi poszerzyć perspektywę rozumienia sytuacji drugiego człowieka i problemów, z którymi musi się mierzyć. 

Dbam o to, aby swoją pracę z pacjentami poddawać stałej superwizji i konsultacji, aby dostarczać najwyższą jakość pracy opartej na etyce zawodowej psychologa.

W Poradni Teraply.pl pracuję z Pacjentami od 16 roku życia. Współpraca ze mną polega na rozwiązywaniu bieżących problemów i poszukiwaniu rozwiązań krótkoterminowych i długoterminowych.

Zapraszam na konsultacje stacjonarnie w Poradni Teraply.pl ul. Andrzeja 29/9a w Katowicach oraz online.