member

Sonia Ligocka

Psycholog, Założycielka Poradni Teraply.pl

● depresja ● zaburzenia lękowe ● wahania nastroju ● zaburzenia emocjonalne ● trauma ● wypalenie zawodowe problemy w relacjach ● praca z emocjami ● niskie poczucie własnej wartości ● brak chęci do życia przemoc

W gabinecie pracuję z osobami dorosłymi dostosowując metody pracy do indywidualnych zasobów pacjenta. W codziennej pracy czerpię z nurtu systemowego oraz technik terapii ACT. Oznacza to, że na Twoją sytuację spoglądam całościowo – biorąc pod uwagę czynniki, które mogły w przeszłości wpłynąć na to, jaką obecnie jesteś osobą i jak radzisz sobie w trudnych sytuacjach. Wierzę w Twoje zasoby, które pomogą Ci wyjść z kryzysu. Nawet jeśli Ty jeszcze ich w sobie nie widzisz, to pomogę Ci je odkryć. Każdy człowiek jest wartością i każdy zasługuje na to, by prowadzić życie warte przeżycia.
Jeśli zdecydujesz się na współpracę ze mną, możesz oczekiwać wielkiego zrozumienia, doceniania twojego nawet najdrobniejszego postępu oraz niekończącej się wiary w twoje zdolności.

Ukończyłam 5-cioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia, ze specjalnością psychologia kliniczna człowieka dorosłego na Uniwersytecie SWPS w Katowicach.

Pracuję zarówno stacjonarnie w Poradni Teraply.pl w Katowicach oraz online.

przyjmuję osoby dorosłe, pary i małżeństwa

umów wizytę telefonicznie 507 052 899

adres: Katowice ul. Andrzeja 29/8a

przyjmuje w poniedziałki, wtorki i piątki

więcej o mnie

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas praktyk prowadząc diagnozy zaburzeń osobowości u dorosłych oraz konsultacje psychologiczne. W swojej pracy wychodzę z założenia, że Pacjent jest ekspertem swojego życia i posiada zasoby do tego, aby poradzić sobie z trudnościami, jakie napotyka w swoim życiu.

Tematyka, w której pomagam dotyczy między innymi trudności w relacjach, problemów z obszaru życia zawodowego oraz pracy nad traumą i nadmiernym poziomem lęku i stresu. Pracuję pod stałym nadzorem superwizora konsultując działania w swojej pracy gabinetowej.

Podczas pierwszych dwóch – trzech konsultacji ustalamy wspólnie z Pacjentem plan działania i dalszej współpracy. Kieruję się dobrem drugiego człowieka mając na względzie jego potrzeby.