Konsultacje w poradni

Czy warto iść do psychologa? To inwestycja w przyszłość! Sprawdź na darmowej konsultacji.

Zapewne każdy, kto kiedyś zastanawiał się nad psychoterapią, zadawał sobie pytania: czy warto iść do psychologa? Czy psychoterapia pomaga? Czy psychoterapia jest dla każdego? Nadchodzimy z odpowiedziami!

Jakie korzyści przynosi psychoterapia?

Psychoterapia daje wiele długoterminowych korzyści – to przede wszystkim je warto mieć na uwadze, rozważając psychoterapię. Można do nich zaliczyć m.in.:

  • akceptację siebie,
  • zrozumienie swoich odczuć,
  • lepsze komunikowanie się z innymi,
  • umiejętność radzenia sobie ze stresem,
  • zwiększone poczucie własnej wartości.

Co za tym idzie, psychoterapia sprawia, że nasze życie staje się lepsze, bo potrafimy sobie radzić z różnymi bieżącymi problemami, rozumiemy swoje emocje, swoje reakcje i zachowania. Funkcjonujemy sprawniej i zdrowiej. Skuteczniej sobie poradzimy z trudnymi sytuacjami, niż gdybyśmy nie odbyli psychoterapii. Dzięki psychoterapii zbudujemy też zdrowsze, trwalsze i bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi. To wszystko prowadzi do wniosku, że psychoterapia jest bardzo cenną i ważną inwestycją w przyszłość.

Czy psychoterapia jest dla każdego?

Z pewnością nie można powiedzieć, że wszyscy potrzebują psychoterapii. Nie istnieje też prosty algorytm, który w przypadku każdego człowieka jasno określi, czy potrzebuje psychoterapii, czy nie.

Warto jednak rozważyć tę możliwość ze względu na długoterminowe korzyści, jakie odniesiemy po odbyciu psychoterapii. Aby upewnić się, czy jest nam potrzebna, warto zgłosić się do specjalisty i przedstawić mu swoje wątpliwości.

Wizyta u psychologa – czy warto?

Szukasz psychoterapeuty na śląsku? Umów się na wizytę z naszymi specjalistami! Oferujemy psychoterapię w Katowicach!

Oferujemy także opcje zapisania się na bezpłatne konsultacje. Podczas takiej wizyty ocenisz, czy warto iść do psychologa po specjalistyczną pomoc i czy w ogóle terapia jest Ci potrzebna.

Możesz umówić się za pośrednictwem kalendarza na naszej stronie wybierając usługę bezpłatna konsultacja lub umówić wizytę telefonicznie pod numerem: 507 052 899.

Podczas takiej wizyty wspólnie z polecanym na śląsku psychologiem specjalistą poruszysz temat dalszej współpracy, jak zaplanować leczenie psychologiczne, a przede wszystkim jest to okazja do sprawdzenia, czy dany specjalista jest dla mnie.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *