Karolina Strzopa

Karolina Strzopa

Psycholog, Terapeutka ACT

trauma ● życiowy kryzys nadmierny smutek problemy emocjonalne ● chęć izolacji ● problemy w relacjach i związkach ● strach przed samotnością ● przygnębienie ● niestabilny nastrój ● wypalenie zawodowe ● depresja ● obniżone samopoczucie ●

Z wykształcenia jestem psycholożką, a obecnie zgłębiam wiedzę z psychotraumatologii. Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi.

Niezmiernie ważna jest dla mnie relacja terapeutyczna, którą buduję z moimi Pacjentami. Czerpiąc z technik terapii ACT mocno zwracam uwagę na bycie tu i teraz, uważność i rozwijanie umiejętności elastyczności psychologicznej. Ponadto w swojej pracy korzystam z narzędzi typowych dla terapii schematów, oraz funkcjonalnej analizy zachowania, a także teorii ram relacyjnych. Wspieram zarówno w kryzysie życiowym, jak i podczas pracy mającej na celu rozeznanie właściwej drogi i podjęcie odpowiednich decyzji.

Uważam, że każdy krok w kierunku wartości jest krokiem w kierunku lepszego życia. Swoich Pacjentów uczę uważności, doceniania obecnej chwili oraz samych siebie. Pomagam także w pielęgnowaniu wewnętrznej odwagi, która jest niezbędna do tego, by podejmować decyzje i działania ku lepszemu życiu w zgodzie z samym sobą.

Pomagam Pacjentom pokonaniu trudności i zranień z dzieciństwa, osobom z poczuciem niedopasowania, izolacji, nadmiernego smutku, odczuwającym silny wstyd, osobom zmagającym się z poczuciem niekompetencji, beznadziei i zablokowania, nadmiernym samokrytycyzmem, strachem przed bliskością z ludźmi, osamotnieniem i przygnębieniem.

przyjmuję osoby dorosłe i młodzież

umów wizytę telefonicznie 507 052 899

adres: Katowice ul. Andrzeja 29/8a

przyjmuje w poniedziałki, wtorki, środy i piątki

więcej o mnie

Jestem absolwentką studiów magisterskich, na kierunku psychologia i jednocześnie zdobywam wykształcenie w kierunku psychotraumatologa. 

Poza pracą w gabinecie pracuję także jako psycholog na oddziale rehabilitacyjno-leczniczym, prowadząc grupy warsztatowe dla młodzieży i dorosłych. Wciąż szkolę się i zdobywam doświadczenie w trakcie szkoleń, kursów i studiów podyplomowych (między innymi z zakresu terapii ACT – Akceptacji i Zaangażowania).

Pracuję pod stałym nadzorem superwizora konsultując swoją pracę gabinetową z pacjentami. Zapraszam na konsultacje stacjonarnie w Poradni Teraply.pl ul. Andrzeja 29/9a w Katowicach oraz online.